Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

 

    

Elektronik Veritabanları

Library Press Display günlük gazete veritabanı deneme erişimi 20.12.2013 tarihine kadar açılmıştır.

Jacoby Online veritabanı deneme erişimi (kurum ip adresleri üzerinden) 28.11.2013 tarihine kadar açılmıştır.

World e-Book Library  
veritabanlarına tam metin deneme erişimi 31.12.2013 tarihine kadar açılmıştır.

Historical Newspapers
 ve Social Science Journals veritabanlarına tam metin deneme erişimi 17.07.2013 tarihine kadar açılmıştır.

Early European Books veritabanina tam metin deneme erişimi 17.07.2013 tarihine kadar açılmıştır.

DNSA Digital National Security ArchieveHistory Study CentreHouse of Common Parlimentary Papers veritabanlarina tam metin deneme erişimi 17.07.2013 tarihine kadar açılmıştır.

Historical Abstract“ ve ”History Reference Center” veri tabanlarına 07.07.2013 tarihine kadar deneme erişimi kullanıma açılmıştır.


Gale Cengage Learning   ve   Gale Archives Unbound Module  veritabanlarına 20.08.2013 tarihine kadar deneme erişimi kullanıma açılmıştır.


Bu ve ileride hizmete sunulacak veri tabanlarından faydalanabilmek için AVES üyeliği zorunludur. AVES’e üye olmak için tıklayınız

“Historical Abstract “ ve “”History Reference Center” veri tabanlarına kullanıcı adı ve şifre ile Kurum dışından erişim sağlanabilmektedir.

Bu hizmetten akademik personel, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. Bu hizmetten yararlanmak için "Kullanıcı adı" ve "Şifre" almak isteyen araştırmacılar şu yolu izlemelidir;
• Akademik personel; kendisine ait “edu” uzantılı elektronik posta hesabındanBu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  e-posta adresine "TC kimlik numarası" , "Ünvan" , "Ad Soyad" belirten elektronik posta göndermelidir. Ayrıca hangi veritabanlarından faydalanmak istiyorsanız belirtiniz.
• Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri; Kendisine ait akademik veya kurumsal elektronik posta hesabından  Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   e-posta adresine "TC kimlik numarası”, Öğrenci numarası" , "Ad Soyad" belirten elektronik posta göndermelidir.
• Elektronik posta ile istekte bulunan araştırmacılara sunucuya bağlanmakta kullanacakları "Kullanıcı Adı" ve "Parola" e-posta ile gönderilecektir.
• Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine e-posta gönderilebilirsiniz. 

BireklamYasin ERGÜVEN